Powrót na górę strony

Kieszonkowe gry idealne do podróży

Zanim wyruszymy w podróż, często pojawia się ten sam problem. Wszystkie walizki i plecak są już wypchane do granic możliwości. No i wtedy przypominasz sobie, że fajnie by było pograć ze znajomymi w jakąś planszówkę. Ogromny karton za nic nigdzie już nie wejdzie, nawet kosztem jednego swetra czy bluzy. Z pomocą przychodzą wtedy kieszonkowe gry podróżne, idealne na tego typu sytuacje kryzysowe!

Kieszonkowe gry podróżne

Ich główną zaletą jest oczywiście niewielki rozmiar. Wielkość całej gry zostaje jak najbardziej zredukowana, lub rozgrywka jest znacznie uproszczona, bądź opiera się na samych kartach. Wiadomo, nie wszystkie gry da się tak zmniejszyć. Wsiąść do pociągu na przykład za Chiny nie mogłyby być pomniejszone lub uproszczone. Gra wymagałaby wtedy sokolego wzroku i niesamowitej zręczności. Przed Wami więc 3 gry, dające nam tyle samo radości co te pełnowymiarowe. Idealne do pociągu lub samochodu!

Czarne Historie

Niezależnie od wybrania wersji historii o biurze czy klasyczne, Czarne Historie zawsze dostarczają masę zabawy. Dla miłośników czarnego humoru i makabry z nutą ironii powstały Czarne Historie – Głupia Śmierć. Przypadki i sytuacje są tak absurdalne, że śmiech niejednokrotnie wyrwie się któremuś z graczy. Grunt to nie brać przedstawianych wydarzeń na serio. Co ważne, Czarne Historie potrzebują minimalnej przestrzeni do zabawy. Można grać w samolocie, samochodzie czy nawet w środku lasu. Wszystko się sprawdzi, o ile słyszysz resztę graczy.

Karty do gry w Czarne Historie - Bordeo

Jako osoba zgadująca, widzimy jedynie tytuł, krótki opis i obrazek. Ten ostatni najczęściej tylko nas myli, więc nie dajcie się oszukać! Celem gry jest odtworzenie zdarzeń, krok po kroku. Kto zabił? Czym? Może było to samobójstwo? A może nieszczęśliwy wypadek? Osoba znająca odpowiedź jednie potwierdza albo zaprzeczyć, więc łatwo nie jest!

Dobble

Mam tutaj przeciwieństwo poprzedniego tytułu. W Dobble nie musimy myśleć, tylko być jak najbardziej spostrzegawczym. Karty do gry trzymane są w puszce, którą można schować nawet w kieszeni spodni. Potrzebujemy jedynie płaskiego miejsca, na którym będziemy mogli rozłożyć karty tak, żeby każdy z uczestników miał do nich łatwy dostęp. Obecnie znajdziecie też kilka podobnych tytułów podróżnych, wystarczy poszukać!

Czółko

Połączenie tabu, kalamburów i kilku innych gier słownych dało świetny efekt. Jak sama nazwa wskazuje, planszą jest tu czoło jednego z graczy! Trzyma on przed nim kartę, którą widzą wszyscy, poza nim. Za pomocą gestów i słów trzeba więc mu pomóc odgadnąć, co się na niej znajduje. W Czółko można więc grać naprawdę wszędzie, nawet w podróży.

Karty do gry w Czółko - Bordeo

Czy gry planszowe można wziąć w podróż?

Patrząc na rozmiar tych gier podróżnych, problemem nie powinno być zmieszczenie ich w bagażu, nawet samolotowym. Można je też dokądkolwiek ze sobą zabrać, żeby zawsze mieć pod ręką. Są idealne dla dzieci do podróży. Umożliwiają też poznanie nowych ludzi, czy to na plaży, czy na kempingu. Ciekawym tematem do rozmowy z takimi nowopoznanym ludźmi na pewno była by historia planszówek, o której też mamy artykuł!

All search results